niedziela, 7 lutego 2010

Dobre zaplecze na jednej domenie.

Jak wszyscy wiemy, aby wybić stronę na wysokie pozycje potrzebne nam jest dobre zaplecze. W tym wpisie przedstawię wam możliwości stawiania zaplecza na subdomenach serwisu głównego. Przykładem będzie strona kulinarna.

Forum - pierwszym przykładem może być forum. Mogą tam dyskutować na bieżąco użytkownicy strony. Plusem takiej subdomeny jest to, że łatwo osiąga duży site z unikalną treścią i możemy umieścić na niej link do głównego serwisu oraz dodać system wymiany linków. Forum koniecznie musi być tematyczne.

Blog - możemy na nim umiesczać np. nowinki ze świata kulinarii lub dodawać przepisy z swojego zeszyciku. Tutaj podobnie jak z forum umieszczamy link do strony pozycjonowanej i zyskujemy niemały site pod systemy wymiany.


Galeria zdjęć - najlepiej stworzyć ją w postaci bloga i dodawać np. zdjęcia ładnie wykonanych tortów, a następnie linkować do takiej kategorii na stronie pozycjonowanej.

Galeria filmów - dodajemy w przypadku strony kulinarnej np. kolejne odcinki programów telewizyjnych tj. "Pascal poprostu gotuj" czy jakoś tak to było ;)


Tematyczny katalog stron - tworzymy katalog stron tematycznie powiązanych z naszą stroną pozycjonowaną, dzięki czemu zyskujemy darmową treść. Należy taki katalog dobrze moderować, aby nie dopuścić spamu.


Mini stronka promująca jeden e-book - mała stronka promująca dany e-book w naszym przypadku np. książkę kucharką, opisująca jej zalety, dlaczego warto ją kupić. Przy okazji dostajemy parę groszy za prowizję od sprzedaży.

Sklep internetowy - możemy także postawić sklep internetowy z książkami kucharskimi, kulinarnymi. Warto tutaj skorzystać z programów partnerskich, bo wtedy parę groszy zawsze wpadnie do portfela.

Warto przy okazji pamiętać, że takich stron nie tworzymy dla robota, a dla użytkownika więc lepiej zrobić 2 strony zaplecza dobrze moderowane, często aktualizowane niż 100 stron z treścią z wikipedii. To są sposoby, które ja wykorzystuje. Oczywiście serwisów nie musimy stawiać na subdomenach, jednak ja jeszcze na razie nie mam tyle środków, aby pod każdą stronę kupować oddzielną domenę i hosting. Swoje sposoby zostawiajcie w komentarzach.

2 komentarze:

Tomek Z Krainy Czarów pisze...

Przydało się. Narazie jeszcze nie mam wystarczających środków na oddzielne domeny. Jeszcze czasem robię tak, że kupuję domenę np. f3g.pl i stawiam różne kilkanaście stron na tej domenie w subdomenach.

admin pisze...

W sumie z tą drugą domeną pod zaplecze to dobry pomysł, bo lepiej wygląda to przy krótkiej końcówce niż np. katalog.studenckie-gotowanie.pl

Prześlij komentarz